Chat with us, powered by LiveChat
JURIIDILINE
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Ärikliendid
telephone
Abi seadistamisel
+49 69 173261340
 
Trustmask
Filtrile ei leitud tulemusi!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD
Microsoft Windows Server 2008 Windows Server 2008 on Microsofti 2003. aasta serveriversiooni vahetu järeltulija. "Longhorn", nagu süsteemitarkvara mitteametlikult nimetatakse, sisaldab mitte ainult arvukaid täiustusi võrreldes vanema...
53,90 € *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD
Microsoft Windows Server 2008 R2 Windows Server 2008 on Microsofti 2003. aasta serveriversiooni vahetu järeltulija. "Longhorn", nagu süsteemitarkvara mitteametlikult nimetatakse, sisaldab mitte ainult arvukaid täiustusi võrreldes vanema...
53,90 € *

Windows Server 2008: ülevaade operatsioonisüsteemist

Sissejuhatus

Kategoorias "Windows Server 2008" vaadeldakse põhjalikult ühte Microsofti tähtsamatest operatsioonisüsteemidest. Windows Server 2008, tuntud ka kui Windows Server 7, võeti kasutusele 2008. aasta veebruaris ja see tõi endaga kaasa hulga uuendusi ja parandusi serverikeskkondade jaoks. Selles artiklis uurime Windows Server 2008 eri tahke ja toome välja kõige olulisemad aspektid.

Windows Server 2008 versioonid

Windows Server 2008 Standard Edition

Standard väljaanne pakub põhilisi serverifunktsioone ja on ideaalne väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Toetades kuni 4 protsessorit ja 32 GB RAM-i, annab see kindla aluse enamiku ettevõtete vajaduste rahuldamiseks.

Windows Server 2008 Enterprise Edition

Täiustatud funktsioonidega, nagu klastriteerimine ja täiustatud virtualiseerimine, on see väljaanne mõeldud suurematele ettevõtetele ja andmekeskustele. See võimaldab teil kuni 8 protsessorit ja 2 TB RAM-i, pakkudes võimsat platvormi nõudlike rakenduste jaoks.

Windows Web Server 2008

See spetsiaalselt veebirakenduste jaoks loodud väljaanne pakub optimeeritud jõudlust ja turvalisust veebiserverite jaoks. See toetab kuni 4 protsessorit ja 64 GB RAM-i, pakkudes kindlat alust veebirakenduste ja veebimajutusteenuste jaoks.

Windows Server 2008 Datacenter Edition

See väljaanne on mõeldud suure jõudlusega andmekeskuste jaoks ning pakub piiramatut virtualiseerimist ja skaleeritavust. Toetades kuni 64 protsessorit ja 2 TB RAM-i, võimaldab see kõrgelt virtualiseeritud keskkondade kasutuselevõttu ja suurte ettevõtete rakenduste toetamist.

Uued funktsioonid ja täiustused

Server Manager

Server Manager on kasutusele võetud keskne halduskonsool, mis lihtsustab oluliselt serveriteenuste seadistamist ja haldamist. Server Manageri abil saavad administraatorid lisada või eemaldada serverirolle ja funktsioone, jälgida serveri jõudlust ja hallata uuendusi.

Hyper-V

Windows Server 2008 oli esimene operatsioonisüsteem, mis toetas Microsofti virtualiseerimisplatvormi Hyper-V. See võimaldas serverite konsolideerimist ja ressursside tõhusat kasutamist. Hyper-V võimaldas ettevõtetel kasutada mitut virtuaalmasinat ühel füüsilisel serveril ja optimeerida riistvara kasutamist.

PowerShell

Windows PowerShelli kasutuselevõtt muutis serveri halduse revolutsiooniliselt, pakkudes automatiseeritud skriptimisvõimalusi ja parandades administraatorite tõhusust. PowerShelli abil saavad administraatorid automatiseerida keerulisi ülesandeid ja kiirendada korduvaid ülesandeid.

Võrguparandused

Windows Server 2008 tõi olulisi võrguparandusi, sealhulgas Network Access Protection (NAP) ning täiustatud tulemüüri- ja marsruutimisvõimalusi, mis suurendasid turvalisust ja jõudlust. NAP võimaldas turvapoliitikate jälgimist ja jõustamist võrku sisenevate seadmete puhul.

Windows Server 2008 täiustatud turvalisus

BitLocker Drive Encryption ja Read-Only Domain Controller (RODC) on näited Windows Server 2008-i sisseehitatud turvaelementidest, mis kaitsevad andmeid ja võrke paremini. BitLocker võimaldas kõvaketaste krüpteerimist, et kaitsta andmeid volitamata juurdepääsu eest, RODC aga suurendas Active Directory domeenikontrollerite turvalisust.

Elutsükkel ja tugi

Kuigi Windows Server 2008 oli pika elutsükliga, lõppes laiendatud tugi 2020. aasta jaanuaris, mis tähendab, et Microsoft ei paku enam turvauuendusi ega veaparandusi. Ettevõtted, kes kasutavad veel Windows Server 2008't, peaksid seetõttu kiiresti uuendada oma süsteemi turvalisuse ja ajakohasuse säilitamiseks uuele versioonile. Üleminek toetatud versioonile, näiteks Windows Server 2019 või Windows Server 2022, on hädavajalik, et vähendada turvariske ja säilitada funktsionaalsus.

Kokkuvõte

Windows Server 2008 oli kahtlemata verstapostiks serverite operatsioonisüsteemide maailmas. Tänu erinevatele versioonidele, uutele funktsioonidele ja täiustustele muutis see serverikeskkondade haldamise ja skaleerimise ettevõtetele palju lihtsamaks. Kuigi selle pikendatud tugi on lõppenud, on selle pärand endiselt elus kaasaegsetes serverioperatsioonisüsteemides, nagu Windows Server 2016 ja Windows Server 2019. Siiski on soovitatav kiiresti uuendada toetatud versioonile, et vähendada turvariske ja saada kasu uusimatest arengutest serveritehnoloogias. Windows Server 2008 pani kahtlemata aluse tulevastele uuendustele ja jääb oluliseks peatükiks serverite operatsioonisüsteemide ajaloos.