Chat with us, powered by LiveChat
JURIIDILINE
Ärikliendid
telephone
Abi seadistamisel
+49 69 173261340
 
Trustmask
Filtrile ei leitud tulemusi!
MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL
User CAL Microsoft SQL Server 2022 SQL Server 2022 uue versiooni kasutamiseks on teatavate versioonide või litsentsivormide kasutajatel vaja Client Access litsentsi, näiteks User CAL kujul. Ainult sellise litsentsiga on neile...
177,90 € *
MICROSOFT SQL SERVER 2022 DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2022 DEVICE CAL
Microsoft SQL Server 2022 Device CAL Kasutajad saavad Device CAL abil juurdepääs usaldusväärse relatsioonilise andmeplatvormi funktsioonidele ja Services Microsoft , mis on ette nähtud uues SQL Server 2022 tarkvara teatud väljaannetes -...
177,90 € *

SQL Server 2022 - olulised funktsioonid aadressilt Standard ja Enterprise

SQL Server 2022 versiooni kõige olulisemad omadused on taas sellised kesksed funktsioonid nagu väga skaleeruvad Cloud teenused ja Microsoft andmete krüpteerimise tehnoloogia Always Encrypted, lisaks andmete klastrimise võimalusele. Suurandmete klastrite kasutamine SQLis Server 2022 laiendab eelkõige suurte andmemahtude analüüsi ja töötlemise võimalusi ja rakendusvaldkondi, näiteks otsingupäringute aruka töötlemise ja konteinerite kasutamise kaudu kõigis olulistes protsessides.

Turvalisuse osas pakub SQL Server 2022 ka kõrget Standard andmete kaitsmisel selliste funktsioonidega nagu andmebaasi kiirendatud taastamine ja andmete klassifitseerimine usaldusväärse jälgimise ajal. Järgnev ülevaade annab üksikasjalikumat teavet üksikute funktsionaalsete valdkondade kohta.

SQL Server 2022 - Suurandmete klastri loomine

SQL Server 2022 pakub kõiki eeldusi võimsaks suurandmete haldamiseks, mis on hädavajalik suurte andmemahtude analüüsimisel ja töötlemisel. Selleks sisaldab see versioon taas võimsaid vahendeid andmete kiireks töötlemiseks ja käsitlemiseks, et teha need ettevõtetele kättesaadavaks erinevate rakenduste jaoks. Lisaks arukale päringute töötlemisele hõlmab see ka võimalust viia suurte andmete töökoormused SQLi Server, selle asemel et neid näiteks Hadoopi-põhistel platvormidel lokaalselt hallata. Lisaks pakuvad SQL Server 2022 Standard ja Enterprise järgmisi funktsioone:

 • Integreeritud ühendused ning SQL Server PolyBase välise andmebaasi, näiteks Oracle'i, Teradata, Mongo DB, HDFS ja vajaduse korral Azure Data Lake'i päringute tegemiseks ilma andmete füüsilise teisaldamise või replitseerimiseta
 • SQL Server, Spark ja HDFS konteinerite skaleeritavate klastrite pakkumine koos Kubernetes'iga paralleelseks päringute tegemiseks ning andmete kirjutamiseks ja töötlemiseks Transact-SQL-ga
 • Tehisintellekti ja masinõppe ülesannete käivitamine HDFS-i salvestusparkides
 • Rakenduste kasutuselevõtt konteineritena ja rakenduste kasutuselevõtt veebiteenuste kujul
 • Skaleeritavat HDFS-i salvestusruumi Data Lake saab kasutada nii andmete salvestamiseks kui ka nende kombineerimiseks erinevatest välistest allikatest
 • Data Mart'i saab kasutada Big Data klastrite horisontaalseks skaleerimiseks, parandades andmeanalüüsi jõudlust
 • Plus tehisintellekti tööriistade ning Sparki kasutamine koos R, Pythoni, Scala ja Javaga

SQL Server 2022 - Usaldusväärne jõudlus

SQL Server 2022 on päringute töötlemiseks ja muudeks olulisteks toiminguteks tavapärast suurt skaleeritavust ja usaldusväärset jõudlust iseloomustav, mille tagab kõrge kättesaadavus - sealhulgas Server Core tugi, failoverServer katastroofide taastamiseks ning alati kasutatavad failover klastriinstantsid andmebaasi paremaks taastamiseks, sealhulgas krüpteeritud varundamine.

Suurte objektide binääride jaoks on jõudluse optimeerimiseks saadaval ka sellised funktsioonid nagu columnstore ja mälusisene andmebaas koos mälusisese OLTP1-ga, hübriidpuhvripool ja püsiv mälu, eriti kriitiliste töökoormuste puhul; SQL Server 2022 toetab partitsioneeritud tabelite ja mitme failivoo konteineri paralleelset töötlemist kuni 50 instantsiga, kasutades selliseid funktsioone nagu stretch database, tabelite ja indeksite partitsioneerimine ja andmete tihendamine.

Osta SQL Server 2022 - Parem turvalisus

Turvalisuse aspekt mängib relatsioonilise andmebaasisüsteemi puhul endiselt olulist rolli eelkõige suurte andmemahtude töötlemisel ja kättesaadavuse tagamisel, et vältida volitamata juurdepääsu neile. SQL Server 2022 funktsioon Always Encrypted on tõhus funktsioon, mis kaitseb tundlikke andmeid turvaliste enklaavide abil ja toetab ka tüüpiliste protsesside turvalist täitmist.

Turvaliste andmebaasi veergude abil saab Client rakenduste jaoks serveri poolel usalduspiiri määratleda nii, et ei SQL Server ega teised andmebaasid ega süsteemiadministraator ei saa sellele ligi. Operatsioone, mis nõuavad konfidentsiaalsete andmete kasutamist lihtkirjas, saab seega turvalisemalt teostada.

Muud turvaelemendid hõlmavad läbipaistvat andmebaasi krüpteerimist koos laiendatava võtmehaldusega, samuti rea tasandi turvalisust ja dünaamilist andmete maskeerimist, lisaks kohandatud rollide haldamisele.

SQL Server 2022 Enterprise Edition - eksklusiivsed funktsioonid ja omadused

Võrreldes SQL Server 2022 Standard Editioniga Enterprise Edition pakub märkimisväärset Plus nii funktsioonide skaleeritavuse kui ka suurandmete töötlemiseks vajalike lisafunktsioonide osas.

MS SQL Server 2022 - skaleeritavus ja kõrge kättesaadavus

SQL Server 2022 Enterprise pakub skaleeritavuse osas tõenäoliselt maksimaalselt operatsioonisüsteemi või RAM-i ja SQL Server andmebaasimootori Pro instantsi või funktsiooni, mille maksimaalne relatsioonilise andmebaasi suurus on seni 524 PB:

 • Analüüs Services
 • Aruandlus Services
 • Puhvervaru Töömälu
 • Kolonnisalvestuse segmendi vahemälu
 • Mälu optimeeritud andmemaht

Skaalumine on võimalik nii rühmitatud kui ka rühmitamata veergude indeksite, mälusisese OLTP, mälu optimeeritud tempdb metaandmete ja püsiva mälu toe, Stretch Database ja Service Broker, mis on raamistik sõnumite saatmiseks andmebaasides ja andmebaaside vahel ning asünkroonse suhtlusega väga skaleeruvate rakenduste arendamiseks. Skaalumine on võimalik ka tabeli ja indeksi partitsioneerimise, reavahe salvestamise partiirežiimi, tabeli muutujate hilinenud koostamise ja kasutaja poolt määratletud skalaarfunktsioonide inlineerimise abil.

SQL Server 2022 Enterprise kõrge kättesaadavuse funktsioonid hõlmavad Server Core toetust, võrgulehtede ja -failide kiiret taastamist, andmebaasi peegeldamist ja varukoopiate tihendamist. Always On failover klastriinstantside ja Always On kättesaadavuse ning põhiliste kättesaadavusgruppide abil saab hoida mitut sekundaarset andmebaasi ilma jagatud salvestusruumita. Lisaks on võimalik lisada salvestusruumi süsteemi töötamise ajal.

SQL Server 2022 Enterprise - Täiendavad eksklusiivsed funktsioonid

Lisaks suuremale skaleeritavusele sisaldab SQL Server 2022 Enterprise väljaanne järgmisi olulisi funktsioone, mis parandavad jõudlust:

 • Intelligentne päringute töötlemine (IQP) viitab optimeeritud protsesside kogumile, mis on mõeldud päringute kiireks töötlemiseks suurtes andmekogumites. Näiteks funktsioon APPROX_COUNT_DISTINCT(expression) võib suurte Big Data tabelite puhul anda oluliselt kiiremaid tulemusi; samas kui tabeli muutuja edasilükatud koostamine kasutab tabeli muutuja tegelikku ridade arvu, mitte vaikimisi väärtust 1, et saavutada parem jõudlus. Lisaks sellele sisaldab Scalar UDF Inlining kasutajamääratletud funktsioonide kõnesid põhiküsimustesse ja Batch Mode on Rowstore (BMOR) võib vähendada protsessori kasutamist.
 • Intelligentne jõudlus viitab mitmetele parandustele andmebaasioperatsioonide täitmise kiiruses.
 • Lightweight Query Profiling Infrastructure'i standardne aktiveerimine võimaldab kiiresti saada teavet ridade arvu ja I/O kasutamise kohta
 • Kiirendatud andmebaasi taastamine (Accelerated Database Recovery, ADR) tagab kiirema andmebaasi taastamise, nt pärast taaskäivitamist, või kiirendatud tagasipööramise pikaajaliste tehingute puhul.
 • Big Data Cluster (BDC) SQL Server 2022 on Linux-põhine konteinerivõrk Kubernetes'is või Azure Kubernetes'is Services (AKS) SQL Server ja Apache Sparkist, mille salvestusruum on Hadoopi jaotatud failisüsteemis (HDFS), kasutades erinevaid salvestusruumide pakkujaid.
 • Turvalised enklaavid võimaldavad krüpteeritud andmeid töödelda lihtsas tekstis eraldi mustas kastis andmebaasiserveris.
 • Funktsioon Andmebaasi hetkeseisu loob andmebaasi hetkeseisu, näiteks selle oleku dokumenteerimiseks; Viimase päringuplaani statistika annab samuti ülevaate jooksvatest päringutest.

SQL Server 2022 - Väljaannete litsentsimine Standard ja Enterprise

SQL Server 2022 versiooni litsentsimine toimub eeldatavasti taas vastavalt tavapärastele eeskirjadele, mis on sätestatud Microsoft litsentsihalduses: Standard väljaande puhul on võimalik valida Core-põhise litsentsimise ja Server-litsentsi Plus Client Access litsentsi kombinatsiooni vahel User või lõppseadmete jaoks; Enterprise väljaannet saab litsentseerida ainult Core-põhiselt. Neid eeskirju kohaldatakse ka SQL Server 2022 kasutatud tarkvara ostmise suhtes.

 • SQL Core-põhise litsentsimise Server 2022 puhul tuleb osta SQL Server Core litsents iga virtuaalse VM-i või konteineri virtuaalprotsessori jaoks. Minimaalse Pro VM/konteinerina kasutab Microsoft alati 4 Core litsentsi.
 • Seega võetakse lisaks füüsiliselt kättesaadavate Core protsessorite arvule arvesse ka virtuaalsete Server protsessorite arvu.
 • Üks SQL Server 2022 litsents hõlmab 2 füüsilist protsessori südamikku.

Lisaks sellele kehtivad serveri võimsuse arvutamise kohta täiendavad eeskirjad, mille saate teada Wiresoft töötajalt e-posti teel või otse chatis või telefoni teel.

 • Kui SQL Server 2022 Standard litsentseeritakse serverilitsentsi ja Client Access litsentsi kombinatsiooniga, peab iga User või lõppseade, mis kasutab SQL Server, olema lisaks serverilitsentsile varustatud ka oma CAL litsentsiga.

Client Access SQL Server 2022 litsentsid User või lõppseadmete jaoks on saadaval ka kasutatud tarkvarana aadressil Wiresoft.