Chat with us, powered by LiveChat
JURIIDILINE
Ärikliendid
telephone
Abi seadistamisel
+49 69 173261340
 
Trustmask
Filtrile ei leitud tulemusi!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 DEVICE CAL
Microsoft Exchange Server 2010 DEVICE CAL Iga kasutaja või seade, kes kasutab Exchange'i serverit, vajab juurdepääsu litsentsi (CAL). CALid on saadaval variantidena User CAL (litsentseeritud kasutaja juurdepääsuks) ja Device CAL...
11,90 € *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 KASUTAJA CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 KASUTAJA CAL
Microsoft Exchange Server 2010 USER CAL Iga kasutaja või seade, mis kasutab Exchange'i serverit, vajab juurdepääsu litsentsi (CAL). CALid on saadaval variantidena User CAL (litsentseeritud kasutaja juurdepääsuks) ja Device CAL...
11,90 € *

Exchange Server 2010 - kõige olulisemad funktsioonid lühidalt

Microsoft Exchange Serveri 2010. aasta versioon sisaldab mitmeid parandusi nii Outlook Web Accessi kui ka administreerimise ja täiustatud jõudluse osas, kuid ka mitmeid uusi funktsioone, mis suurendavad paindlikkust e-posti liiklusele juurdepääsul, otsingul ja puudutavad ka andmekaitset ja vastavusnõudeid jne. Exchange 2010 on konfigureeritud PowerShelli abil; juurdepääsu postkastidele, kaustadele ja andmete replikatsioonile kontrollitakse WebServices'i kaudu. Outlook 2010 on saadaval Exchange Server 2010 kliendina; see võimaldab kasutada ka Exchange Server 2010 arhiivifunktsiooni.

Outlooki veebipõhine juurdepääs Exchange Server 2010s

Outlook Web Access - ametlik nimi "Outlook Web App" - OWA - pakub hulgaliselt praktilisi funktsioone: nende hulka kuuluvad eelkõige Outlookist tuntud otsingukaustad e-kirjade sorteerimiseks ning lemmikud. OWA vaated põhinevad samuti Outlookil ja pakuvad näiteks kalendri jaoks mitmeid kuvamisvõimalusi. Outlook 2010 saab ühendada ka mitme Exchange'i kontoga, ilma et oleks vaja luua eraldi profiili - olenemata sellest, kas need asuvad samas või erinevas serveris. Iga postkasti jaoks on olemas eraldi kaust "Saadetud kirjad".

E-posti vestluste korraldamine

Outlook Web Access 2010 pakub e-kirjavahetuste selget korraldust, mille abil saab neid võrreldavaid uudistegruppe selgelt teemadeks rühmitada ja teemade kaupa sorteerida.

 • Funktsioon Vestlusvaade sorteerib kõik konkreetsel teemal olevad e-kirjad, samas kui
 • ignore Conversation võimaldab teil ignoreerida teatud e-kirjavahetusi.
 • MailTips hoiatab e-kirjade saatmisel suurtesse jaotamisnimekirjadesse, et jätta välja ebaolulised adressaadid või välised adressaadid, et suurendada olulise teabe turvalisust.
 • Häälposti eelvaade kuvab häälepostid tekstina juba Outlooki eelvaates ja
 • koos kõnedele vastamise reeglitega saab Exchange'i kõneposti jaoks määrata individuaalseid reegleid kõnede edastamiseks.
 • Teisest küljest näitab Office Communicator (OC) funktsioon kolleegide kohaloleku staatust ja võimaldab kiirsõnumeid.
 • Konsistentne kogemus ühtlustab funktsioonide toimimist arvutis, mobiiltelefonis või veebis Outlook Mobile ja Outlook Web Access  .
 • Exchange Serveri päevikufunktsioon võimaldab ka juriidiliste ja organisatsiooniliste nõuete täitmist, salvestades sihtotstarbelised e-kirjad.

E-kirjade arhiveerimine Outlook 2010-s

Esimest korda Exchange 2010s arhiveeritakse e-kirjad veebipõhiselt Outlook 2010s Exchange'i serveris, mis võimaldab neid vaadata kõikjal, kus on juurdepääs postkastile. Samuti saavad administraatorid määratleda säilitamisperioodide suunised säilitamise ajal; seega on juhuslik kustutamine välistatud, mis hõlbustab mitte ainult e-kirjade otsimist, vaid ka eeskirjade järgimist.

Ainult üks postkast Unified Messagingiga

Unified Messaging pakub ühtset postkasti juurdepääsuks e-postile, kõneposti, SMSile ja faksile, mis lihtsustab kõigi kasutajate haldamist administraatorite jaoks. Kui kõnesõnumid jõuavad postkasti, saab Speech2Text-funktsioon edastada need ka e-kirjana - ja nutitelefonis teksti eelvaate kujul.

Lihtsam õiguste haldamine

Exchange Server 2010-s saab kasutajaid ja nende õigusi hallata kas Exchange Management Console'i, PowerShelli või Outlook Web Accessi kaudu. Viimane annab administraatoritele oma haldusliidese ja võimaldab neile koos rollipõhise juurdepääsu kontrolliga (RBAC) anda üksikutele töötajatele täiendavaid õigusi. Need puudutavad peamiselt delegeeritavaid ülesandeid, nagu jaotamisrühmade haldamine või e-kirjade jälgimine.

Postkasti vastupidavus ja parem kõrge kättesaadavus

Exchange Server 2010-i postkastide taastamise funktsioon, mille kolm komponenti on kohalik pidev replikatsioon, pidev reservreplikatsioon ja pidev klastri replikatsioon, pakub lihtsustatud katastroofide taastamise ja kõrge kättesaadavuse võimalust. DAG (Database Availablity Group) funktsiooni abil on administraatoritel võimalik kopeerida Exchange'i andmebaase erinevate serverite vahel; replikatsioon toimub tehingulogide kaudu.

Microsofti litsentsimissüsteem Windows Exchange Server 2010 jaoks

Microsofti litsentsimudel pakub erinevaid variante ja litsentside tüüpe kõigi Exchange Server 2010 versioonide ja väljaannete jaoks. Erinevad eeskirjad ja spetsifikatsioonid võivad kiiresti muutuda segaseks ja tunduvad sageli esmapilgul arusaamatuna. Allpool leiate seega lühiülevaate koos selgitustega.

Põhimõtteliselt eristatakse kõigepealt:

 • Serverilitsentsid
 • Kliendi juurdepääsulitsentsid

Serverilitsentsid - kui need ei ole tuumapõhised - ostetakse sõltumatult kliendilitsentsidest. Ainult need lubavad kasutajatel kasutada Exchange'i serverit. Serverilitsents sisaldab ainult 2 administraatorite juurdepääsulitsentsi, mis sisaldavad ainult administreerimisõigusi.

Millised serverilitsentsid on saadaval Exchange Server 2010 jaoks?

Iga Exchange 2010 - Standard ja Enterprise - serveriväljaande jaoks on eraldi serverilitsents. Nende ostmisega omandate te vastava õiguse rakendada kõnealust serveritarkvara oma ettevõtte serveris:

 • Standard Edition - see on mõeldud väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete vajaduste rahuldamiseks maksimaalselt 5 postkastiga andmebaasidega.
 • Enterprise Edition - see katab suurte ettevõtete ja kuni 100 postkasti sisaldava andmebaasiga organisatsioonide vajadused.

Serverilitsentsile lisanduvad kliendilitsentsid (CAL) - nende erinevusi ja eripära selgitatakse allpool.

Windows Exchange Server 2010 kliendilitsentsid

Selleks, et kasutada Exchange 2010 tüüpilisi funktsioone ja teenuseid ühe olemasoleva serveriväljaande puhul, vajavad kasutajad eraldi litsentsitüüpi: Client Access Licence (lühendatult CAL). Microsofti litsentseerimismudel kasutab CAL-d, et määrata ühelt poolt kindlaks, milliseid funktsioone ja skaleeritavuse võimalusi standard- ja ettevõtte CAL-d pakuvad, ja teiselt poolt, kuidas neile ligi pääseb.

Mis vahe on Microsoft Exchange Serveri 2010 standard- ja ettevõtluskliendil?

Nii Windows Exchange Server 2010 kui ka teiste versioonide puhul kontrollitakse vastava väljaande funktsionaalset ulatust CAL-de kaudu. Seega ei ole need seotud konkreetse Exchange'i väljaandega. See tähendab, et saate kasutada ka Exchange Standard Server'i koos Enterprise CAL-iga või Enterprise Exchange Server'i koos Standard CAL-iga. Teatud mõttes pakub Enterprise CAL täiendust Standard CAL-le.

Suurim erinevus on - nagu juba mainitud - eelkõige postkastiserveri skaleeritavus, kuid lisaks sellele saab mõningaid funktsioone kasutada või kohandada ainult piiratud ulatuses Standard CALiga ning teatavad Enterprise-funktsioonid on deaktiveeritud.

Kasutajate jaoks pakub Exchange Server 2010 üksikute versioonide juurdepääsulitsentside eristamine võimalust kasutada funktsioone ja teenuseid, mis on tegelikult vajalikud, sõltuvalt ettevõtte vajadustest. Selle põhjuseks on see, et mitte iga töökeskkond ei kasuta kõiki funktsioone või maksimaalset skaleeritavust. See säästab üksikisikute või väiksemate ettevõtete raha litsentside ostmisel, kui standardkliendi juurdepääsulitsentsid vastavad juba kõigile nõuetele.

Millised on erinevused kahe juurdepääsu litsentsi (CAL) vahel Exchange Server 2010 jaoks?

Nagu eespool juba mainitud, on lisaks funktsioonide ulatuse ja skaleeritavuse erinevustele ka teine valik Exchange Serveri kliendilitsentside puhul Standard ja Enterprise Editionis: nimelt kasutajapõhiste (User CAL) ja seadmepõhiste (Device CAL) vahel. Erinevus ei seisne siin mitte õigustes või funktsioonides, vaid selles, kas litsentsitakse isikut või Windowsiga lõppseadet. Need litsentsimise alternatiivid on Microsoftile omane eripära, mis kehtib ka teiste serverilitsentside puhul. Sellega seoses tuleks märkida järgmist:

 • Kasutaja CAL-iega seadme CAL-i ei saa pärast aktiveerimist teisele kasutajale või isikule üle anda.
 • Põhimõtteliselt ei saa kasutaja CAL-i kasutada seadme CAL-ina ja ka vastupidine juhtum on välistatud (seadme CAL-i kasutatakse kasutaja CAL-ina).
 • Siiski on võimalik kasutada mõlemat CAL-tüüpi paralleelselt juurdepääsuks Exchange'i serverile või neid kombineerida.

Microsofti litsentsimudelis pakutavad alternatiivid võtavad arvesse ettevõtte tüüpilisi stsenaariume serverile juurdepääsul. Sõltuvalt ülesannetest või projektidest kasutavad mõned töötajad serverit pidevalt ja isegi väljaspool oma ettevõtet või asutust; teised seevastu vajavad serveriteenuseid ainult teatud aegadel või harva. Alljärgnevas võrdluses on esitatud kokkuvõte User CALi ja Device CALi tüüpilistest eelistest.

 • Kasutaja CAL on kasulik, kui üks töötaja kasutab Exchange'i serveri teenuseid sageli või pidevalt - ja lisaks sellele ka vaheldumisi eri töökohtades, näiteks ettevõtte töökohas, teistes ettevõtte asukohtades, kodukontoris või reisides. Selleks kasutavad nad ka väga erinevaid lõppseadmeid, näiteks ettevõtte statsionaarset arvutit, sülearvutit või oma nutitelefoni.
 • Device CAL pakub eeliseid töömeetodite puhul, mis ei nõua pidevat juurdepääsu Exchange serverile või kui erinevad kasutajad jagavad ühte arvutit või muud lõppseadet - näiteks sülearvutit; see võib juhtuda vahetustega töö puhul, üksikute projektide puhul või kui tüüpilisi Exchange'i teenuseid on vaja kasutada ainult ebaregulaarselt.

Paljudes ettevõtetes on vajadus pääseda Exchange serverile CAL-i kaudu ligi osakonniti või sõltuvalt töökohtadest erinev. Sellisel juhul on kõige mõistlikum litsentsimise viis kasutajate ja lõppseadmete kliendilitsentside kombinatsioon. Seetõttu on enne CALide ostmist kasulik saada ülevaade sellest, milliseid tüüpe ja kui palju te neid vajate - seoses teie ettevõtte tüüpiliste tööprotsesside ja töökoormusega.

Töötame teiega koos, et määrata kindlaks kõige praktilisem ja samal ajal majanduslikult soodsam litsentsimine. Kasutage lihtsalt ühte allolevatest kontaktvõimalustest.

Täiendavad nõuded Exchange Server 2010 kasutamiseks koos CAL-idega

Selleks, et saaksite kasutada kõiki Microsoft Exchange Server 2010 funktsioone, peaksite tagama, et teie server on varustatud õige ja sobiva tarkvaraga. Exchange Server 2010 töötab ainult Windows Server 2008 või uuematel serveritel ja sa võid valida Windows Server 2008 Standard ja Enterprise või Datacenter versioonide vahel.

Teie Exchange Server 2010 litsentsimine koos CAL-dega Wiresoftis

Kui tegemist on kuluefektiivse litsentseerimisega, mis hõlmab nii Windows Exchange Server 2010 kui ka teisi Exchange'i versioone või muid Windows Server'i tarkvaratooteid, on Wiresoft teie usaldusväärne partner - nii ostmisel kui ka nõustamisel.

Meie veebipoest leiate Exchange Serveri seadme- ja kasutaja CAL-d soodsate üksiklitsentsidena - nii saate katta või laiendada oma individuaalseid vajadusi ja samal ajal saada kasu soodsatest lõpphindadest.

Kõik meie pakkumises olevad Microsofti tarkvara CAL-d on eranditult originaalsed, kasutamata seadme- või kasutaja CAL-d Euroopa piirkonnast, mille oleme ostnud ettevõtetelt ja eelnevalt kontrollinud nende absoluutset autentsust ja kasutatavust.

Wiresofti kliendina saate alati kasu hinnaeelisest eelisest võrreldes paljude teiste kliendilitsentside pakkujatega - ja samal ajal olete alati seaduste turvalisel poolel. Paljud kliendid kasutavad juba praegu kõiki Wiresofti CAL-pakkumise eeliseid. See hõlmab meie asjatundlikku ja pädevat nõustamist, olgu selleks siis Exchange Serveri litsentsid või muud Windowsi tarkvara kasutusload. Koostame koos teiega teie kohandatud tarkvaralitsentsi paketi.