Windows Server 2019 – kõige olulisemad uued funktsioonid ja funktsioonid
Võrreldes Windows Serveri 2016. aasta versiooniga pakub Windows Server 2019 mitmeid täiustusi ja täiendusi, mis viivad nii turvalisuse kui ka virtualiseerimisvõimalused uuele tasemele.
2019. aasta serveriversiooni integreeritud hübriidfunktsioonid võimaldavad Microsoft Azure'i teenuste veelgi paremat integreerimist ja kasutamist kohalikus andmekeskuses. Nüüd saab kasutada selliseid teenuseid nagu Azure Backup, Azure Site Recovery ning Azure Update Management ja Azure Network Adapter. Azure'i võrguadapter pakub kohaliku serveri ühendamise eelist Azure'i pilves oleva virtuaalse Azure'i võrguga.
Allpool on ülevaade Windows Server 2019 olulisematest uutest teenustest:
Kubernetese tugi ja Linuxi laiendatud tugi
Sarnaselt eelmisele versioonile toetab Windows Server 2019 konteinereid ja Kubernetesi. Nüüd on võimalik paralleelselt kasutada ka Linuxi ja Windowsi konteinereid, mida hallatakse Kubernetesega. Kubernetes on samuti laiendatud, et hõlmata uusi funktsioone, nagu konteinerite võrgustik. Täiustatud on ka konteinerite individuaalseid pilte. Lisaks oli „akende” konteinerpilt, millel on varasematest piltidest suurem valik funktsioone.
Hüperkonvergeeritud infrastruktuur (HCI)
HCI platvormid sobivad ideaalselt serverite ja töölaudade virtualiseerimiseks, neid on suhteliselt lihtne juurutada ja hallata ning neid saab ka skaleerida. Windows Server 2019 pakub võrreldes 2016. aasta versiooniga ka uusi funktsioone, mis lihtsustavad oluliselt IT-infrastruktuuride keerukust ja pakkumist.
Tarkvarapõhise võrgunduse (SDN) uued teenused
Tarkvaraga määratud võrgundus pakub 2019. aasta versioonis ka mitmeid täiustusi ja täiendusi. Uus on siin tulemüüri jälgimine ja võimalus kahe võrgu vahel siduda ja neid sujuvalt omavahel ühendada. Krüpteeritud võrgud pakub virtuaalsete võrkude turvalist krüptimist, kasutades Datagrami transpordikihi turvalisust (DTLS), mis hoiab ära manipuleerimise ja pealtkuulamiskatsed.
System Insightsi analüüsifunktsioonid
Windows Server 2019 koos System Insightsiga pakub ennustava analüüsi funktsioone. Masinõppemudeli toel saab hinnata serverisüsteemi andmeid, nagu jõudlusväärtused ja sündmused, ning teha täpseid prognoose, et vähendada Windows Serveri eksemplaride reaktiivse haldamisega seotud pingutusi, näiteks jõudluse kitsaskohtade korral.
Tundlike andmete suurem turvalisus operatsioonisüsteemis Windows Server 2019
Infrastruktuuri ja tundlike töökoormuste oht või kaitse on jätkuvalt kõigi kaasaegsete ettevõtete jaoks väga oluline. Tööriistad, nagu domeenikontroller ja varjestatud VM-id, on nüüd Windows Server 2019 jaoks saadaval. Lisaks on Windows Defender täienenud uute funktsioonidega, nagu Exploit Guard, mis on osa Windows Defender Advanced Threat Protectionist (ATP) ning võimaldab jälgida nii võrgule ligipääsu kui ka seal asuvaid dokumente ja kaustu. Lisaks võimaldavad Azure AD turbefunktsioonid, nagu Azure AD keelatud paroolid ja Azure AD paroolikaitse, kaitsta kohalikku Active Directory't.
Täiendavad funktsioonid, mis sisalduvad ainult Server Edition 2019 andmekeskuses , on kirjeldatud järgmises võrdluses.
Windows Server 2019 Standardi ja andmekeskuse võrdlus
Kahel serveriversioonil Standard ja Datacenter on peaaegu samad funktsioonid, kuid need erinevad vastavate virtualiseerimisvalikute poolest. Milline Windows Server 2019 väljaanne sobib igal juhul kõige paremini, sõltub peamiselt ettevõttes kasutatavast virtualiseerimisastmest.
On mõned erinevused, mis mõjutavad ostuotsust teatud väljaanne: Näiteks Hyper-V on rangelt piiratud standard väljaanne, nagu kasutamise hoiukohti Direct ja ladustamise replikatsiooni, siin ainult pakub Datacenter Edition pakkumised kõiki teenuseid.
Windows Server 2019 Standard
Windows Server 2019 Standard sobib väiksematele ja suurematele ettevõtetele, mis vajavad lisafunktsioone. Standardväljaanne sisaldab piiramatu arvu konteinerite tugi. Hyper-V konteineri kasutamisel tuleb aga jälgida, et lubatud oleks ainult kaks konteinerit, kuna standardväljaanne lubab ainult 2 virtuaalmasinat (VM).
Standardväljaande RAM-i limiit on 24 TB ja protsessorile pole piiranguid, minimaalselt 16 tuuma serveri kohta ja 8 tuuma protsessori kohta.
Windows Server 2019 andmekeskus
Windows Server 2019 andmekeskus pakub väljaannete suurimat valikut funktsioone, praktiliselt piiramatute virtualiseerimisõigustega, see versioon sobib ideaalselt suure IT-töökoormuse ja kõrge virtualiseerimise tasemega ettevõtete vajadustele. < /p>
Nagu standardväljaandes, on RAM-i limiit 24 TB ja tuumade arv piiramatu. Lubatud virtuaalmasinate ja Hyper-V konteinerite arv on piiramatu.
Standard- ja andmekeskuse serveriväljaande kõige olulisemad erinevad funktsioonid on järgmised:
Varjestatud virtuaalmasinad (varjestatud VM)
Varjestatud virtuaalmasinad võimaldavad luua ja kaitsta üliturvalisi virtualiseerimisinfrastruktuure. Varjestatud VM sulgeb virtuaalserverid ja takistab volitamata isikutel juurdepääsu ja kopeerimise kriitilistele VM-i andmetele, mis on allhanke korras näiteks avalikku pilve, et neid seejärel kolmanda osapoole serveris käivitada. Varjestatud VM pakub seega usaldusväärset kaitset andmete väärkasutuse ja varguse eest.
Tarkvaraga määratud võrgundus
SDN – tarkvaraga määratletud võrgud – Windows Server 2019 jaoks võimaldab nii füüsiliste võrguseadmete (nt ruuterid ja kommutaatorid) kui ka virtuaalsete (nt lüüside) keskset konfigureerimist ja dünaamilist haldamist.
Salvestusfunktsioonid
Otsese salvestusruumi ja salvestusruumi koopia
Olenevalt serveriväljaandest pakub Windows Server 2019 erinevat ulatust salvestusfunktsioone, kusjuures ainult Datacenter Edition toetab kõiki Windows Server 2019 asjakohaseid funktsioone. Standardversioonil pole otsesalvestusruumi, vaid salvestusruumi koopia.
Windows Serveri salvestusruumi koopia
Windows Server 2019 salvestusreplica minimeerib seisakuid tänu katastroofivalmidusfunktsioonile ja hoiab ära andmete kadumise failisüsteemi tasemel. Mõlemad sünkroonse ja asünkroonse replikatsiooni toetavad ladustamise replica: Mis sünkroonne replikatsiooni, ladustamise replica peeglid andmete füüsilist asukohta tõrkekindlate mahud; asünkroonse replikatsiooni, andmete peegeldub asukohtade vahel, kasutades võrgu lingid kõrgema latentsusega.
Storage Spaces Direct (S2D) – ainult andmekeskuse serveris
Storage Spaces Directi abil saab serverite kohaliku andmesalvestuse ühendada virtuaalseks klastriks. Selles klastris on sõlmedel erinevad füüsilised kettad, mis võivad olla ka erinevad kettasüsteemid. Side üksikute andmekandjate vahel toimub SMB protokolliga. S2D mitte ainult ei lihtsusta tarkvaraga määratletud salvestussüsteemide (SDS) seadistamist ja haldamist, vaid võimaldab luua ka skaleeritavaid ja suure kättesaadavusega salvestussüsteeme.
Windows Server 2019 riistvara miinimumnõuded
W indows Server 2019 turvalise ja tõrgeteta töö tagamiseks on vajalikud järgmised miinimumnõuded. Tegelikud nõuded sõltuvad vastavast süsteemi konfiguratsioonist ja installitud rakendustest.
RAM: 512 MB
2 GB serverite jaoks installivalikuga "Töölauavaade"
Kõvakettaruum: 32 GB
Nõutav protsessori kiirus: 1,4 GHz 64-bitisega
Super-VGA toega graafikakaart: 1024 x 768 pikslit
Windows Server 2019 Standardi ja andmekeskuse litsentsimine
Microsoft pakub Windows Serveri väljaannete 2019 Standard ja Datacenter litsentsimudelit ainult tuumade arvu alusel. Nagu ka eelmise 2016. aasta versiooni puhul, põhineb Microsofti juurutatud Pro-Core litsentsimine minimaalselt kahel CPU tuumal. Lisaks riistvarale (põhilitsents) peavad Windows Server 2019 juurde pääsevad kliendid olema ka litsentsitud (CAL-id).
Kuidas Windows Server 2019 põhilitsentsimine toimib?
Windows Server 2019 litsentsimine põhineb alati füüsilisel riistvaral. Iga litsents hõlmab kahte füüsilist protsessori tuuma. Nii Windows Server 2019 Standard Edition kui ka Datacenter Edition litsentsitakse selle füüsilise serveri protsessorituumade arvu alusel, kuhu serveri operatsioonisüsteem installitakse.
Microsofti litsentsitingimuste kohaselt kehtib minimaalselt 8 tuuma litsentsi protsessori kohta – olenemata tuumade tegelikust võimalikust väiksemast arvust. Seega arvutatakse 2 protsessoriga serveri litsentsimisel vähemalt 16 tuuma, mistõttu on vaja 8 2-litsentsipaketti.
Windows Server 2019 täiendavad litsentsitingimused
Iga Windows Server 2019 litsentsiga standardserver lubab ühe põhilitsentsi kohta käitada maksimaalselt kahte Hyper-V eksemplari. Kui aga standardväljaandes on vaja rohkem Hyper-V eksemplare, tuleb kõik aktiivsed tuumad uuesti litsentsida.
Versioonis Windows Server 2019 Datacenter pole aga VM-ide arv piiratud. Eeltingimus on, et kõik serveri protsessori tuumad on litsentsitud.
16 tuuma jaoks litsentsitud server võib käitada kuni 2 Windowsi serverit. Seejärel on 3 Windowsi serveri käitamiseks vaja 32 tuumaga litsentsi. Linuxi eksemplaride jaoks pole aga lisalitsentsi vaja.
Ostke Wiresoftist soodsalt Windows Server 2019 väljaandeid
Windows Server 2019 väljaanded on saadaval Wiresofti väljaannetes Standard ja Datacenter. Olenevalt sellest, kas soovite lisada olemasolevaid Windows Server 2019 litsentse või litsentsida oma servereid uue väljaandega, saate standard- ja andmekeskuse väljaande jaoks valida kahetuumaliste lisalitsentside või 16-tuumaliste pakettide individuaalsete hulgilitsentside vahel. Wiresoft pakub odavaid kasutamata litsentse ettevõtetelt, mis on legaalselt omandatud.
Kui ostate Wiresoftilt Windows Server 2019 litsentsid , saate ainult kasutamata originaallitsentse, mis pärinevad Euroopa ettevõtetelt ja on seega ühilduvad. Wiresoft on nende autentsust ja veatuid funktsioone eelnevalt hoolikalt kontrollinud. Paljud rahulolevad Wiresofti kliendid kinnitavad seda. Kui teil on Windows Server Editions 2019 Standardi ja andmekeskuse litsentsinõuete kohta küsimusi, võtke meiega ühendust.