Microsoft Windows Server 2019
Windows Server 2019 on põhimõtteline vastus kaasaegse IT-töö praegustele väljakutsetele, mis on üha enam nihkunud pilvepõhiste rakenduste ja teenuste suunas, eemale kohalikest andmekeskustest. Uus Windows Serveri operatsioonisüsteem põhineb Windows 10-l ja on nende väljakutsete lahendamiseks ideaalselt varustatud: see pakub palju parandusi olemasolevatesse funktsioonidesse ning uusi funktsioone, mis lihtsustavad tõhusat ja tulemuslikku tööd, muutes samal ajal tundlike andmete haldamise ja kaitse veelgi ulatuslikumaks.
Lisaks ühendab Windows Server 2019 operatsioonisüsteem tihedalt kohapealseid (kohalikke) keskkondi Azure'iga. See võimaldab ettevõtetel saada kasu täiendavatest turvakihtidest ja uutest hübriidfunktsioonidest.
Storage Migration Service tööriist ei lihtsusta mitte ainult üleminekut uuele serveriversioonile, vaid ka serverite, sealhulgas andmete migratsiooni pilve. Seal saab Azure File Sync või Azure'i Windows-server olla salvestuskohana.
Sarnaselt eelmise versiooniga säilitab Microsoft ka Windows Server 2019 puhul Standard ja Datacenter versioonides litsentseerimisvormi, mis põhineb protsessorite asemel südamikel.
Wiresoft pakub Windows Server 2019 väljaandeid Standard ja Datacenter 2-tuumaliste litsentsidena, aga ka algselt kasutamata 16-tuumalise paketi üksiklitsentse. Need pärinevad legaalselt ettevõtetelt saadud mahulitsentsidest, mis ei vajanud kogu litsentsi mahtu.
Windows Server 2019 - kõige olulisemad uued funktsioonid ja omadused
Võrreldes Windows Serveri 2016. aasta versiooniga pakub Windows Server 2019 mitmeid parandusi ja ka täiendusi, mis viivad nii turvalisuse kui ka virtualiseerimisvõimalused uuele tasemele.
2019. aasta serveriversiooni integreeritud hübriidfunktsioonid võimaldavad veelgi suuremat integratsiooni ja Microsoft Azure'i teenuste kasutamist kohalikus andmekeskuses. Nüüd saab kasutada selliseid teenuseid nagu Azure Backup, Azure Site Recovery ning Azure Update Management ja Azure Network Adapter. Azure'i võrguadapter pakub eeliseid kohaliku serveri ühendamisel Azure'i virtuaalse Azure'i võrguga Azure'i pilves.
Allpool on ülevaade Windows Server 2019 kõige olulisematest uutest teenustest:
Windows Server 2019 - Kubernetese tugi ja laiendatud tugi Linuxile
Windows Server 2019 platvorm, nagu ka eelmine versioon, toetab konteinereid ehk Kubernetes'i. Nüüd on võimalik kasutada paralleelselt ka Linuxi ja Windowsi konteinereid, mida hallatakse Kubernetes'iga. Samuti on Kubernetes'ile lisatud uusi funktsioone, näiteks konteinervõrgustik. Parandati ka konteinerite individuaalseid kujutisi. Lisandus konteineri image "windows", millel on varasematest image'idest suurem hulk funktsioone.
Windows Server 2019 - Hyper-Converged Infrastructure (HCI)
HCI platvormid on ideaalsed serverite ja töölaua virtualiseerimiseks, neid on suhteliselt lihtne rakendada ja hallata ning nad ka skaleeruvad. Windows Server 2019 pakub ka siin uusi funktsioone võrreldes 2016. aasta versiooniga, mis lihtsustavad oluliselt IT-infrastruktuuride keerukust ja juurutamist ning.
Windows Server 2019 - uued teenused tarkvaramääratletud võrkude (SDN) jaoks
Software Defined Networking pakub 2019. aasta versioonis samuti mitmeid parandusi ja täiendusi. Uus on siin tulemüüri jälgimine ja võimalus võrrelda kahte võrku, ühendades neid sujuvalt. Krüpteeritud võrgud pakuvad virtuaalsete võrkude turvalist krüpteerimist, kasutades Datagram Transport Layer Security (DTLS), mis võib takistada võltsimis- ja pealtkuulamiskatseid.
Windows Server 2019 - analüüsifunktsioonid koos System Insightsiga
Windows Server 2019 pakub System Insightsiga prognoosivaid analüüsivõimalusi. Masinõppe mudeli toel saab hinnata serversüsteemi andmeid, näiteks jõudluse väärtusi ja sündmusi, ning teha täpseid prognoose, et vähendada Windows Serveri instantside reaktiivseks haldamiseks vajalikke jõupingutusi, näiteks jõudluse kitsaskohtade korral.
Windows Server 2019 - tundlike andmete suurem turvalisus Windows Server 2019-is
Infrastruktuuri ja tundlike töökoormuste ohud või nende kaitse on jätkuvalt kõigi kaasaegsete ettevõtete jaoks esmatähtis. Selleks on Windows Server 2019-s nüüd saadaval sellised vahendid nagu domeenikontroller ja kaitstud VM-d. Lisaks on Windows Defenderisse lisatud uusi funktsioone, näiteks Exploit Guard, mis on osa Windows Defenderi Advanced Threat Protection (ATP) funktsioonist ja võimaldab jälgida juurdepääsu võrgule ning seal asuvatele dokumentidele ja kaustadele. Lisaks võimaldavad Azure AD turvafunktsioonid, nagu Azure AD Banned Passwords ja Azure AD Password Protection, kaitsta kohalikku Active Directory'd.
Muud funktsioonid, mis on ainult 2019. aasta Datacenter serveriväljaandes, on kirjeldatud järgmises võrdluses.
Windows Server 2019 - Windows Server 2019 Standard ja Datacenter võrdlemine
Kuigi mõlemad serveriväljaanded Standard ja Datacenter on peaaegu identse funktsioonivalikuga, erinevad nad vastavate virtualiseerimisvõimaluste poolest. See, milline Windows Server 2019 väljaanne on igal juhul kõige sobivam, sõltub seega peamiselt sellest, millise virtualiseerimise astmega ettevõttes opereeritakse.
Seega on mõned erinevused, mis mõjutavad otsust konkreetse väljaande ostmise kohta: Näiteks Hyper-V on Standard väljaandes tugevalt piiratud, nagu ka Storage Spaces Directi ja salvestusruumi replikatsiooni kasutamine; ainult Datacenter väljaanne pakub siin kõiki teenuseid.
Windows Server 2019 Standard
Windows Server 2019 Standard sobib väiksematele ja suurematele ettevõtetele, kes vajavad rohkem arenenud funktsioone. Konteinerite toetus piiramatul arvul on lisatud Standard väljaandes. Hyper-V konteinerite kasutamisel tuleb aga jälgida, et lubatud oleks ainult kaks konteinerit, sest Standard väljaanne lubab ainult 2 virtuaalmasinat (VM).
Standard väljaandes on RAM-i piirang 24 TB ja protsessori piirangut ei ole, kusjuures minimaalselt 16 tuuma serveri kohta ja 8 tuuma protsessori kohta.
Windows Server 2019 Datacenter
Windows Server 2019 Datacenter pakub väljaannetest kõige laiemat funktsioonikomplekti, praktiliselt piiramatute virtualiseerimisõigustega, see versioon sobib ideaalselt suurte IT töökoormustega ja suure virtualiseerimisega organisatsioonide vajaduste rahuldamiseks.
Nagu Standard väljaandes, on ka siin RAM-i piirang 24 TB ja tuumade arv on piiramatu. Lubatud virtuaalmasinate ja Hyper-V konteinerite arv on aga piiramatu.
Kõige olulisemad erinevused serveriväljaannete Standard ja Datacenter vahel on järgmised:
Windows Server 2016 - Varjestatud virtuaalmasinad (Shielded VM)
Shielded Virtual Machines võimaldab luua ja kaitsta väga turvalisi virtualiseerimisinfrastruktuure. Shielded VM sulgeb virtuaalserverid ja takistab volitamata isikutel pääseda ligi ja kopeerida näiteks avalikku pilve allhangitud VM-i kriitilisi andmeid ning seejärel käivitada seda kolmanda osapoole serveris. Shielded VM pakub seega usaldusväärset kaitset andmete väärkasutuse ja varguse vastu.
Windows Server 2016 - tarkvaramääratletud võrk
SDN - Software Defined Networking - Windows Server 2019 jaoks võimaldab nii füüsiliste võrguseadmete - näiteks ruuterid ja lülitid - kui ka virtuaalsete seadmete - näiteks värava - keskset konfigureerimist ja dünaamilist haldamist.
Windows Server 2019 - salvestusfunktsioonid
Server 2019 - Storage Spaces Direct ja Storage Replica
Sõltuvalt serveriväljaandest pakub Windows Server 2019 erinevaid salvestusfunktsioone, kusjuures ainult Datacenter Edition toetab kõiki sellega seotud Windows Server 2019 funktsioone. Näiteks Standard väljaanne ei oma Storage Spaces Directi, kuid Storage Replica on olemas.
Server 2019 - Storage Replica Windows Serverile
Storage Replica Windows Server 2019'is minimeerib seisakuid katastroofivalmidusega ja hoiab ära andmete kadumise failisüsteemi tasandil. Siin toetab Storage Replica nii sünkroonset kui ka asünkroonset replikatsiooni: Sünkroonse replikatsiooni puhul peegeldab Storage Replica andmeid füüsilistes asukohtades, kus on veakindlad mahud; asünkroonse replikatsiooni puhul peegeldatakse andmeid asukohtade vahel, kasutades suurema latentsusega võrguühendusi.
Server 2019 - Storage Spaces Direct (S2D) - ainult andmekeskuse serverites
Storage Spaces Directi abil saab serverite lokaalseid andmesalvestusi ühendada virtuaalseks klastriks. Selles klastris on sõlmedel erinevad füüsilised andmekandjad, mis võivad olla ka erinevad andmekandjate süsteemid. Side üksikute andmekandjate vahel toimub SMB-protokolli abil. S2D ei lihtsusta mitte ainult tarkvaraliselt määratletud salvestussüsteemide (SDS) seadistamist ja haldamist, vaid võimaldab ka luua skaleeritavaid ja kõrgelt kättesaadavaid salvestussüsteeme.
Server 2019 - Windows Server 2019 minimaalsed riistvaranõuded
Windows Server 2019 turvalise ja tõrgeteta toimimise tagamiseks on vaja järgmisi miinimumnõudeid. Tegelikud nõuded sõltuvad vastavast süsteemikonfiguratsioonist ja paigaldatud rakendustest.
RAM: 512 MB
2 GB serveri puhul, mille installimisvõimalus on "töölaua kuvamine"
Kõvakettaruum: 32 GB
Vajalik protsessori kiirus: 1,4 GHz 64Bitiga
Graafikakaart, mis toetab Super VGA-d: 1024 x 768 Px
Windows Server 2019 litsentsimine Standard ja Datacenter
Microsoft pakub Windows Server 2019 Standard ja Datacenter väljaannete litsentsimudelit ainult tuumade arvu kaudu. Sarnaselt eelkäijaversiooniga 2016 põhineb Microsofti poolt kasutusele võetud tuumapõhine litsentseerimine igal juhul kahe protsessori südamiku kui minimaalse ühiku alusel. Lisaks riistvarale (tuumalitsentsile) peavad olema litsentsitud ka Windows Server 2019-le ligipääsu omavad kliendid (CAL).
Kuidas toimib Windows Server 2019 tuumalitsentsimine?
Windows Server 2019 litsentsimine põhineb alati füüsilisel riistvaral. Iga litsents katab kaks füüsilist protsessori südamikku. Nii Windows Server 2019 Standard Edition kui ka Datacenter Edition litsentseeritakse selle füüsilise serveri protsessori südamike arvu alusel, millele serveri operatsioonisüsteem paigaldatakse.
Vastavalt Microsofti litsentsireeglitele kehtib minimaalne litsentseerimine 8 südamiku kohta protsessori kohta - sõltumata tegelikust südamike arvust, mis võib olla väiksem. Seega tuleb 2 protsessoriga serveri litsentseerimisel tasuda vähemalt 16 südamikku, nii et vaja on 8 2-tuumalist litsentsipaketti.
Windows Server 2019 täiendavad litsentsimisnõuded
Iga Windows Server 2019 litsentsiga Standard serveril on õigus käivitada maksimaalselt kaks Hyper-V instantsi ühe tuumalitsentsi kohta. Kui aga Standard väljaandes on vaja rohkem Hyper-V instantse, tuleb kõik aktiivsed tuumad uuesti litsentseerida.
Windows Server 2019 Datacenter versioonis seevastu ei ole VM-de arvule piirangut. Eelduseks on, et kõik serveri protsessori südamikud on litsentseeritud.
16 protsessori südamiku jaoks litsentseeritud serveris võib töötada maksimaalselt 2 Windowsi serverit. 3 Windowsi serveri käivitamiseks on siis vaja 32 südamiku litsentseerimist. Linuxi instantside puhul ei ole aga täiendavat litsentsi vaja.
Osta Windows Server 2019 Editionid mõistliku hinnaga Wiresoftist
Windows Server 2019 väljaanded on Wiresoftist saadaval Standard ja Datacenter väljaannetes. Sõltuvalt sellest, kas soovite täiendada olemasolevaid Windows Server 2019 litsentse või litsentseerida oma servereid uue väljaandega, on teil võimalik valida 2-tuumaliste lisalitsentside või üksikute mahulitsentside vahel 16-tuumalistest pakettidest Standard ja Datacenter väljaande jaoks. Seejuures pakub Wiresoft soodsa hinnaga kasutamata litsentse ettevõtetelt, mis on ostetud seaduslikult.
Windows Server 2019 litsentside ostmisel Wiresoftilt saate seega ainult kasutamata originaallitsentse, mis pärinevad Euroopa ettevõtetelt ja on seega ühilduvad. Wiresoft on neid eelnevalt põhjalikult kontrollinud nii autentsuse kui ka laitmatu funktsionaalsuse osas. Seda kinnitavad paljud Wiresofti rahulolevad kliendid. Palun võtke meiega ühendust, kui teil on küsimusi Windows Serveri 2019. aasta väljaannete Standard ja Datacenter litsentsivajaduste kohta.