Chat with us, powered by LiveChat
JURIIDILINE
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Ärikliendid
telephone
Abi seadistamisel
+49 69 173261340
 
Trustmask
Filtrile ei leitud tulemusi!
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 R2 USER CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 R2 USER CAL
Osta Microsoft Remote Desktop Services RDS Cal Microsoft Windows Remote Desktop Services (RDS) on vanade Terminal Server CAL-de järeltulija. RDS on tsentraliseeritud töölaua- ja rakendusplatvorm, mis pakub mitmeid võimalusi töölaudade...
21,90 € *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 R2 DEVICE CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 R2 DEVICE CAL
Osta Microsof Remote Desktop Services RDS Cal Microsoft Windows Remote Desktop Services (RDS) on vanade Terminal Server CAL-de järeltulija. RDS on tsentraliseeritud töölaua- ja rakendusplatvorm, mis pakub mitmeid võimalusi töölaudade...
21,90 € *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 USER CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 USER CAL
Osta Microsoft Remote Desktop Services RDS Cal Microsoft Windows Remote Desktop Services (RDS) on vanhan Terminal Server CAL:n seuraaja. RDS on keskitetty työpöytä- ja sovellusalusta, joka tarjoaa useita vaihtoehtoja työpöytien...
21,90 € *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 DEVICE CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 DEVICE CAL
Osta Microsoft Remote Desktop Services RDS Cal Microsoft Windows Remote Desktop Services (RDS) on vanade Terminal Server CAL-de järeltulija. RDS on tsentraliseeritud töölaua- ja rakendusplatvorm, mis pakub mitmeid võimalusi töölaudade...
21,90 € *

Miks on Windows RDS 2008 R2 jaoks mõeldud CAL-teenused endiselt nii populaarsed?

Paljudes ettevõtetes töötab operatsioonisüsteemina endiselt Windows Server 2008, sageli koos Windows 7-ga sellega ühendatud arvutites. Sageli on põhjuseks see, et vanem võrk vastab jätkuvalt kõigile vajadustele ja uuema versiooni või täiesti uue servervõrgu uuendamine on ebavajalik või liiga kulukas.

Sellisel juhul on terminaliteenuste 2008 või Remote Desktop Services 2008 R2 jaoks mõeldud CAL-teenused mõistlik ja samal ajal odav lahendus, eriti kuna RDS-i uuemad versioonid esitavad ka suuremaid nõudmisi vastavale riistvarale.

Windows Server 2008 terminali serveri teenused - mis on muutunud?

Windows Server 2008 R2 ei ole - vastupidiselt nimele - mitte Server 2008 optimeeritud versioon, vaid iseseisev serverisüsteemi tarkvara, sest see põhineb samuti Windowsi operatsioonisüsteemi uuel versioonil. Sellest tulenevalt tähendavad Windows Server 2008 R2 Remote Desktop Services ka väikest revolutsiooni Windowsi programmide kaugjuhtimise või kaugkasutamise osas, kusjuures lisaks mitmetele uutele funktsioonidele on kõik terminaliteenuste põhifunktsioonid ka järgmise versiooni Remote Desktop Services'is olemas.

Seda tseesuuri teeb selgeks ka kesksete funktsioonide ümbernimetamine, asendades termini "Terminal" terminiga "Remote". Mitte ainult endised Terminal Services (TS) kui sellised nimetati Release 2 jaoks ümber Remote Desktop Services 'iks, vaid ka nende üksikud komponendid: Terminal Services RemoteApp on nüüd ainult RemoteApp, Terminal Services Gateway muutub Remote Desktop Gateway'ks ja Terminal Services Session Broker on nüüd Remote Desktop Connection Broker.

Windows RDS 2008 R2 jaoks mõeldud CAL-de eelised

Windows Remote Desktop Services'i eesmärk on eelkõige võimaldada kasutajatel kasutada tüüpilisi Windowsi rakendusi erinevates lõppseadmetes (klientides), sõltumata sellest, millisel operatsioonisüsteemil need põhinevad. Windowsi programm ise töötab alati kaugtöölaua serveris, millega kasutaja on ühendatud CAL-i kaudu, kasutades RDP-protokolli (Remote Desktop Protocol).

Terminalserver pakub seega kõiki programme ja neid ka täidetakse sellel. Windows-arvuti asemel vajab kasutaja seega ainult lihtsat arvutit - mida nimetatakse ka ThinClientiks või ZeroClientiks -, mis peab olema võimeline looma ühenduse terminaliserveriga ja seal sisse logima, samuti kliendilitsentsi. Serveri arvutusvõimsus on kättesaadav kõikides tööjaamades, nii et tegelike tööjaamade jõudlus ei ole oluline.

Kaugtöölaua teenuste abil saavad eelkõige ka administraatorid mitmeid eeliseid: Lisaks operatsioonisüsteemi kujutiste tsentraliseeritud haldamisele, mis võimaldab pakkuda individuaalseid teenuseid, hõlmab see ka oluliselt lihtsamat hooldust, kuna uuendusi ja lisaprogramme ei pea kõikidele lõppseadmetele paigaldama.

Ettevõtte turvalisus suureneb ka siis, kui kasutajad saavad pakutavaid teenuseid kasutada ainult eemalt. Lõpuks vähendab RDS for Windows Server 2008 R2 ka tegevuskulusid, sest uute kallimate arvutite asemel saab jätkuvalt kasutada vanemaid mudeleid.

Windows Remote Desktop Services 2008 R2 uued funktsioonid ja täiustused

Kuigi Windows Server 2008 terminaliteenuseid on juba oluliselt laiendatud komponentidega RemoteApp, TS Web Access ja TS Gateway, on Remote Desktop Services 2008 R2 keskmes töölaua virtualiseerimine, mis mängib ettevõtetes üha suuremat rolli.

Terminal Services'i olemasolevaid vahendeid on 2008 R2 versioonis optimeeritud, kuid eelkõige on lisatud uusi funktsioone: RDSi kaudu pakutakse ka uusi virtuaalse töölaua infrastruktuuri stsenaariume.

Virtuaalsete IP-aadresside määramisega saab nüüd iga sessiooni võrgus üheselt määratleda. Teine uus funktsioon on võimalus teha kasutajatele Hyper-V kaudu virtuaalses keskkonnas lauaarvutid kättesaadavaks.

Kõik Windows RDS 2008 R2 komponendid lühidalt

Järgmised funktsioonid ja tööriistad moodustavad koos versiooni 2008 R2 kaugtöölaua teenused:

  • Remote Desktop Session Host (RDSH) pakub sessioonipõhiseid vastavaid lauaarvuteid või RemoteApp programme kasutajatele, kellel on CAL.
  • Remote Desktop Connection Broker (RDCB) ühendab kasutaja kaugtöölaua ettevõtte vastava serveriga. Katkestuse korral ühendab ühenduse vahendaja kasutaja uuesti tema algsesse seanssi; seansi ajal käimasolevad programmid säilivad.
  • Remote Desktop Gateway (RD Gateway) ühendab virtuaalsete töölaudade ja RemoteApp-programmidega Interneti kaudu.
  • Remote Desktop Virtualisation Host (RDVH) toetab virtuaalseid töölaudu VDI (Virtual Desktop Infrastructure) keskkondades.
  • Remote Desktop Web Access (RDWA) võimaldab juurdepääsu rakendustele Windows 7 või Windows 8 stardimenüü kaudu.
  • Remote Desktop Licensing (RDS-CAL) haldab RDS-i pakkumise litsentse.

Miks on kaugtöölaua teenuste jaoks vaja CAL-sid?

Windows 2008 Terminal Services või Windows Server 2008 R2 Remote Desktop Services kasutajana kasutamiseks on vaja kliendilitsentsi - seda saab kas User CAL või Device CAL kujul.

Windows Serveri operatsioonisüsteemid sisaldavad tavaliselt ainult kahte kaugjuurdepääsuõigust administraatoritele. Need on mõeldud ainult serveri haldamiseks ja teenuste pakkumiseks, neid ei tohi kasutada tegelikele kaugtöölaua teenustele juurdepääsuks kasutajana seansi raames. Need CAL-d tuleb osta eraldi: üksikutele kasutajatele või lõppseadmele, millega neid kasutatakse. Eespool mainitud Remote Desktop Licensing RDS-CAL kontrollib õigete litsentside järgimist.

RDS 2008 / R2 litsentsimine koos kasutaja ja seadme CAL-idega

Nagu eespool mainitud, on Windows Remote Desktop Services 2008 ja 2008 R2 kasutamiseks saadaval kahte erinevat tüüpi kliendilitsentse: Kasutaja CAL-d ja seadme CAL-d. Nende kahe tüübi erinevus seisneb selles, et kasutaja CAL-i puhul on litsentseeritud üks kasutaja ja seadme CAL-i puhul üks seade.

Tuleb märkida, et juurdepääsu litsentsi hilisem ülekandmine teisele kasutajale või teisele seadmele ei ole lubatud, samuti ei ole võimalik muu kasutamine kui kahe litsentsitüübi määratletud kasutamine - kasutaja CAL kui seadme CAL ja vastupidi.

RDS 2008 R2 kasutaja CAL

Kasutaja CAL annab ühele konkreetsele kasutajale õiguse kasutada RDS-i, sõltumata alati lõppseadmest, mida ta selleks kasutab. Kasutaja CAL töötab ka sõltumata kasutaja asukohast - kas ta asub kontoris lauaarvutis või kaugjuurdepääs toimub näiteks kodukontoris või teel olles sülearvuti kaudu.

RDS 2008 R2 seadme CAL

Device CAL on püsivalt seotud konkreetse lõppseadmega, olenemata sellest, kas see on kontoris olev lauaarvuti või sülearvuti jne. See tähendab, et iga kasutaja, kellel on õigus kasutada seda litsentseeritud lõppseadet, saab selle kaudu kasutada ka töölaua kaugteenuseid.

Oluline märkus seadme CAL-de ja kasutaja CAL-de kombinatsiooni kohta

Kuigi kasutaja ja seadme CAL-de kombinatsioon ei ole Windows Server CAL-de puhul probleemiks, ei ole seda tehniliselt lihtne rakendada Remote Desktop Services CAL-de puhul. See tuleneb peamiselt asjaolust, et RDS Device CAL on füüsiliselt määratud lõppseadmele, samas kui User CAL on määratud kasutajale Active Directory's.

RDS 2008 ja 2008 R2 versioonide CAL-de ühilduvus

Nagu varem mainitud, on Windows Server 2008 R2 Microsofti serveri süsteemitarkvara iseseisev versioon. Kui muu Microsofti serveri tarkvara ei võimalda konkreetse versiooni kasutamist madalama versiooni kliendilitsentsiga (uuendamine), siis RDS 2008 CAL võimaldab juurdepääsu ka Remote Desktop Services 2008 R2 versioonile. Lisateabe saamiseks võtke palun ühendust ka Wiresoft Chatiga.

Täiendage oma vajadust CAL-de järele Remote Desktop Services 2008 ja 2008 R2 jaoks koos Wiresoftiga

Wiresofti praktiliste ühekordsete litsentsidega Microsoft Remote Desktop Services 2008 R2 ja Version 2008 kasutaja- ja seadme CAL-dele saate kasu meie eriti soodsatest lõpphindadest. Kõik Wiresofti veebipoes pakutavad Microsofti tooted on originaaltarkvaralitsentsid Euroopast, mille oleme ametlikult ettevõtetelt omandanud. Need on kasutamata ja täielikult töökorras ning Wiresoft on nende autentsust põhjalikult kontrollinud.

Paljud kliendid hindavad juba Wiresofti kaugtöölaua teenuste CAL-de ostmise eeliseid. Palun võtke meiega ühendust, et saada lisateavet teie kohandatud litsentseerimise kohta.