Chat with us, powered by LiveChat
JURIIDILINE
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Ärikliendid
telephone
Abi seadistamisel
+49 69 173261340
 
Trustmask
Filtrile ei leitud tulemusi!
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 USER CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 USER CAL
Teenuste kaugtöölaua kasutaja CAL-id Windows Server 2012 / R2 osta kasutatud Selleks, et pääseda ligi Windows Server 2012 või R2 kaudu Remote Desktop Services, on igale kasutajale vaja eraldi kliendilitsentsi, RDS User CAL. See võimaldab...
28,90 € *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 R2 DEVICE CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 R2 DEVICE CAL
Microsoft Windows Remote Desktop Services (RDS) RDS pakub lihtsat võimalust anda oma organisatsiooni töötajatele turvaline juurdepääs ettevõtte andmetele. Vanade terminaliserverite asemel pakub Remote Desktop Services tsentraliseeritud...
28,90 € *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 R2 USER CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 R2 USER CAL
Microsoft Windows Remote Desktop Services 2012 (RDS) Andmekaitse on püsiv teema, kui tegemist on kliendiandmete käitlemisega ettevõttes. Kui teie ettevõte tegeleb palju tundlike kliendiandmetega, võib olla raske neid turvaliselt...
28,90 € *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 DEVICE CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 DEVICE CAL
Osta Microsoft Remote Desktop Services RDS Cal Microsoft Windows Remote Desktop Services (RDS) on vanade Terminal Server CAL-de järeltulija. RDS on tsentraliseeritud töölaua- ja rakendusplatvorm, mis pakub mitmeid võimalusi töölaudade...
28,90 € *

Ülevaade Remote Desktop Services 2012 serverite arhitektuurist

Kaugtöölaua teenuste 2012. aasta versioon sisaldab järgmisi komponente:

 • Kaugtöölauaühenduse vahendaja (RDCB)
 • Remote Desktop Session Host (RDSH)
 • Kaugtöölaua värav (RD Gateway)
 • Kaugtöölaua veebipõhine juurdepääs (RDWA)
 • Remote Desktop Virtualisation Host (RDVH)
 • Kaugtöölaua litsentsimine (RDS-CAL)

Allpool on esitatud lühike selgitus üksikute serveri komponentide kohta.

Kaugtöölauaühenduse vahendaja

Remote Desktop Connection Broker võimaldab kliendilitsentsi omavatel klientarvutitel pääseda ligi kõikidele serveripõhistele töölaudadele ja funktsioonidele, luues ühenduse nende ja andmekeskuses asuvate virtuaalmasinate ja terminaliserveri töölaudade vahel.

RDCB ülesannete hulka kuuluvad kasutajate andmete kontrollimine, töölaua kujutiste haldamine ja kasutaja määramine kaugtöölaua juurde, samuti vastavate serverite koormuse tasakaalustamine. The

Connection Broker kasutab kohalikku andmebaasi või - eeldusel, et see on asjakohaselt konfigureeritud - SQL-andmebaasi.

Kaugtöölaua sessiooni vastuvõtja

RDSH ehk Remote Desktop Session Host on Remote Desktop Services'i eriline roll. See pakub vastavaid rakendusi või töölaudu, millele mitu CALi kasutajat pääsevad ligi paralleelselt eraldi seanssidel. Töölaua virtualiseerimise puhul on seansihalduril lisafunktsiooniks end ümbersuunamisrežiimis klientide ja RD Connection Broker'i vahele lülitada.

Windows Server 2012 RDS-is on võimalik luua ka nn kasutajagruppide kollektsioone, mis organiseerivad erinevaid hostiressursse (märksõna: koormuse tasakaalustamine).

Remote Desktop Gateway

RD Gateway - Windows Server 2008 R2 teine roll - kaudu saavad CAL-i poolt volitatud kasutajad turvaliselt pääseda ettevõtte sisevõrgus asuvatele sessioonihostidele või virtualiseerimishostidele Interneti kaudu mis tahes lõppseadmest, mis on selleks võimeline. Töölauavärava kaudu on võimalik kasutada nii sessioonipõhiseid ja virtuaalseid töölaudu kui ka üksikuid rakendusi (RemoteApps). Side lõppseadme ja värava vahel toimub Remote Desktop Protocol (RDP) kaudu, mis on tunneldatud HTTPSi kaudu. RD Gateway Manager'i vahendit saab kasutada ka üksikute kasutajate jaoks ühenduse autoriseerimispõhimõtete (CAP) määratlemiseks.

Kaugtöölaua veebijuurdepääs

RD Web Access kontrollib juurdepääsu kaug- või virtuaalsele töölauale menüü Start või veebibrauseri kaudu. Remote Desktop Web Access loob Remote Desktop Protocol'i faili, mida klient kasutab ettevõtte infrastruktuurile veebi kaudu juurdepääsuks.

Windows Server 2008 R2-s on siinkohal olemas ka nn Per User RemoteApp Program Filtering, millega antakse litsentseeritud kasutajale personaalne, st ka piiratud valik rakendusi.

Kaugtöölaua virtualiseerimise vastuvõtja

Microsoft RDS 2012 R2 RD Virtualisation Host toetab virtuaalse töölaua infrastruktuuri (VDI) stsenaariume. Toetatakse kahte tüüpi virtuaalseid töölaudu: Isiklikud virtuaalsed töölauad, mis on määratud konkreetsetele kasutajatele, või töölauapargid, mis on rohkem nagu erinevate kasutajate poolt kasutatavad tööjaamad. RDVH abil saab Windows-põhiseid rakendusi majutada ka Hyper-V abil.

Kaugtöölaua litsentsimine

Kaugtöölaua teenuste kasutamiseks on tavaliselt vaja litsentsiserverit. RD Desktop Licensing haldab vajalikke litsentse RDS-infrastruktuuris. Kui klient vajab juurdepääsulitsentsi (lühendatult RDS CAL), taotleb seansside host seda litsentsiserverist, et lõppseadmele oleks juurdepääs seanssidele või virtuaalsetele töölaudadele, tingimusel et vastav CAL on saadaval.

Kaugtöölaua teenuste 2012 / 2012 R2 kasutamine koos kliendilitsentsiga

Kui olete ostnud Microsoft Serveri versiooni 2012 või R2 - saadaval Wiresoftist - see sisaldab kahte juurdepääsu litsentsi administraatorite jaoks ex works. Neid võib siiski kasutada ainult haldusülesannete täitmiseks, kuid need ei luba ühelegi kasutajale või lõppseadmele kaugjuurdepääsu kaugteenustele. Nende teenuste kasutamiseks vajab klient seega ühte kahest juurdepääsulitsentsist - kas kasutaja CAL või seadme CAL. Üks kahest CAList on vajalik ka siis, kui kasutatakse kolmanda osapoole kasutajatarkvara.

Wiresoftist leiate soodsaid pakkumisi Remote Desktop Services'i kasutaja- ja seadme CAL-teenustele nii Windows Server 2012 kui ka 2012 R2 jaoks. Ühe kahest serverisüsteemist ühe CALiga saavad kasutajad kasutada ka vanemaid versioone (downgrade), kuid kõrgema serverversiooni teenuste kasutamine (upgrade) ei ole sellega lubatud ega võimalik. Teisest küljest saavad kasutajad Microsoft Server 2012 CALiga juurdepääsu ka 2012 R2 versioonile.

Windows Server 2012 R2 RDS CAL-i RDS-i kõige olulisemad funktsioonid

Windows Desktop Services 2012 versioon pakub ka järgmisi täiendavaid põhifunktsioone:

 • Põhjalik mitme monitori tugi
 • RemoteAppi ja RD Web Accessi ühtlustamine
 • Skaleeritav ühenduse vahendaja seansside töölaudade ja VDI töölaudade jaoks
 • Põhjalik ühilduvus paljude teiste rakendustega
 • Optimeeritud bitikaardikiirendus 3D-rakenduste ja Microsoft Silverlightil ja Flashil põhineva meediasisu jaoks
 • Toetus helisalvestustele ja -söötmetele

Kasutaja CAL-d ja seadme CAL-d RDS 2012 / R2 versioonidele juurdepääsuks

Nagu juba mainitud, pakub Microsoft Windows Remote Desktop Services 2012 ja 2012 R2 jaoks kahte erinevat tüüpi kliendilitsentse: Kasutaja CAL-d ja seadme CAL-d. Need erinevad selle poolest, et esimesel juhul on litsentsitud kasutaja ja teisel juhul on litsentsitud seade. Ühega kahest CAL-tüübist on ainult üks kasutaja või üks seade volitatud kasutama kaugtöölaua teenuseid. Juurdepääsulitsentsi hilisem ülekandmine teisele kasutajale või teisele seadmele ei ole lubatud. Samuti ei ole võimalik vahetada kahe litsentsi vahel - kasutaja CALilt seadme CALile ja vastupidi.

Kasutaja CAL-i abil on seega üks konkreetne kasutaja volitatud kasutama RDS-i, sõltumata sellest, millist lõppseadet ta selleks kasutab. Seega saab kasutaja CAL-i abil pääseda Windows Server 2012 ja 2012 R2 serveriteenustele ligi mis tahes Windows-toega seadmest. Ei ole vahet, kas tegemist on lauaarvutiga kontori töökohas või mõne muu lõppseadmega, näiteks sülearvutiga kodukontoris või sülearvutiga, mida kasutatakse teel.

Seadme CAL on seevastu seadmega seotud litsents, mis on püsivalt määratud konkreetsele seadmele. See võib olla mitte ainult lauaarvuti kontoris, vaid ka sülearvuti - sõltumata sellest, kes seda kasutab. See tähendab, et iga kasutaja, kellel on õigus kasutada litsentseeritud lõppseadet, saab seda kasutada selleks ette nähtud kaugtöölaua teenustele juurdepääsuks. Device CAL on vajalik ka töögrupi serveri seadistamisel; sellest lähemalt allpool.

Kuna enamikus ettevõtetes või organisatsioonides on Windows Server 2012 või 2012 R2 kaugtöölaua teenuste kasutamiseks harva ette nähtud ainult üks kahest võimalusest, on soovitatav osta kasutaja CAL-de ja seadme CAL-de kombinatsioon. Kui teil on küsimusi Microsoft Remote Desktop Services 2012 individuaalsete CAL-vajaduste kohta, võtke meiega ühendust - me koostame teile kohandatud litsentsipaketi, mis sisaldab soodsat pakkumist.

RDS-i konfigureerimine Windows Server 2012 jaoks töörühma serveris

Üldiselt võib iga ühilduv RDS-litsentsiserver kasutada ka Remote Desktop Services'i varasemate versioonide litsentse, nii et Windows 2012 R2 RDS-litsentsiserver saab kasutada kõiki versioone kuni Windows Server 2012 R2 versioonini, kuid mitte Remote Desktop Services'i kõrgemaid versioone.

Kui te kavatsete seadistada Remote Desktop Service'i töörühma serveris, peate te kasutama Windows PowerShell'i, et hallata rollideenuseid. Samuti peaksite tähele panema: Selleks peate kasutama seadme CAL-i kasutaja CAL-i asemel seadme CAL-i. Samuti on erinevusi kasutajate kliendilitsentside puhul. Järgnev loetelu annab ülevaate kahe CAL-tüübi erinevustest:

Seade CAL

 • Seadmele on füüsiliselt määratud RDS Device CAL.
 • RDS Device CAL-i jälgib litsentsiserver, sõltumata Active Directory liikmelisusest
 • Kuni 20% RDS CAL-dest võib tühistada
 • Ajutine RDS CAL kehtib 52 kuni 89 päeva 

Kasutaja CAL

 • RDS User CAL on määratud ühele kasutajale Active Directory's
 • Seda kasutaja CAL-i jälgib litsentsiserver ja seda ei saa jälgida töörühmas
 • RDS-kasutajate CAL-i ei saa tühistada ja see ei ole ajutiselt saadaval
 • RDS User CAL võib olla ülekoormatud

Microsoft võib neid andmeid vastavalt vajadusele muuta või ajakohastada.

Täielik vajadus Microsoft RDS 2012 CAL-de järele koos Wiresoftiga

Säästke raha, ostes Wiresoftist ühe kasutaja ja ühe seadme CAL-dokumente Microsoft Remote Desktop Services 2012 ja 2012 jaoks! Meie praeguse Windows Serveri tarkvara CAL-de valik võimaldab teil täiendada oma olemasolevat litsentsimist kliendilitsentsidega või uuendada uuele versioonile. Wiresoftis saate kasu eelkõige soodsatest üksiklitsentsidest, millega ostate ainult täpselt nii palju CAL-sid, kui tegelikult vajate. Kõik meie poolt pakutavad Microsofti tooted on originaallitsentsiõigused Euroopa piirkonnast. Need on kasutamata ja pärinevad ettevõtetelt, kellel on seadusega lubatud neid edasi müüa. Wiresoft on nende autentsust ja täielikku funktsionaalsust testinud. Paljud Wiresofti kliendid võivad kinnitada, et Remote Desktop Services 2012 CAL-de ostmine meilt on kasulik. Lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust.