Microsoft Windows Server 2012 R2 versioonid Datacenter ja Standard Wiresoftis
Wiresoft pakub Windows Server 2012 R2 jaoks nii Standard- kui ka Datacenter-versioone. Need erinevad peamiselt erineva virtualiseerituse astme poolest, mida nad kasutajatele pakuvad; funktsioonide poolest, mida 2012 R2 versioon pakub, on need samad.
Windows Server 2012 R2 Standard Edition on mõeldud eelkõige klientidele, kes kas ei kasuta üldse virtualiseerimist või kasutavad ainult mõnda virtuaalmasinat.
Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition seevastu sisaldab kõiki vajalikke funktsioone virtualiseeritud privaatse pilvekeskkonna jaoks. See võimaldab kasutada Hyper-V rollis ükskõik kui palju virtuaalseid masinaid kasutatavas Windows serveris.
Microsoft Windows Server 2012 R2 kõige olulisemad uuendused lühidalt
Uus serverioperatsioonisüsteem Windows Server 2012 Standard R2 pakub mitmeid täiustusi ja funktsioone eelkõige võrgu, salvestusruumi ja halduse, aga ka virtualiseerimise, veebi ja rakendusplatvormide valdkonnas; lisaks täiustatud juurdepääsule ja teabekaitsele - sealhulgas virtuaalsele töölaua infrastruktuurile.
Ka Windows Server 2012 R2-s toetab tõestatud serverifunktsioon IP Address Management (IPAM) virtuaalseid keskkondi ja töötab veelgi tõhusamalt koos System Center 2012 R2-ga.
Microsoft Windows Server 2012 R2 abil saate usaldusväärse ja tõhusa serverisüsteemi, mis avaldab muljet paljude optimeerimiste ning uute funktsioonide ja programmidega:
- Kaasaegne kasutajaliides, mis on optimeeritud puuteekraanide jaoks
- Microsoft Windows Azure'i varundamine Azure'i pilves
- PowerShell 3.0 süsteemi seadete tõhusaks haldamiseks
- Uus ülesannete haldur pakub suuremat jõudlust optimeeritud protsesside kaudu
- IIS (Internet Information Service 8.0) koos laiendatud valideerimise sertifikaadi haldamisega
- SMB 3.0 võimaldab veelgi kiiremat ja paremat juurdepääsu failijagudele
Windows Server 2012 R2 versiooni järgmised funktsioonid on eriti mainimist väärt:
Kõrgem virtualiseerimistase Hyper-V-ga
Windows Server 2012 R2 on eelmistest versioonidest veelgi enam pilvele orienteeritud. Kõige olulisemad ja ka kõige rohkem uuendusi, mida Windows Server 2012 R2 võrreldes eelkäijaversiooniga pakub, sisalduvad Hyper-V-s. Siin on eelkõige parandatud ligipääsu virtuaalsetele serveritele. Eelkõige on parandatud juurdepääsu virtuaalsetele serveritele RDP-põhiselt, nii et VM Connecti tõhusust on märkimisväärselt optimeeritud. Windows Server 2012 R2s toimuvad RDP (Remote Desktop Protocol) seansid host'i kaudu, nii et otsene RDP-ühendus virtuaalserveriga ei ole enam vajalik. Virtuaalserveri saab seega kiiremini ja automatiseeritult aktiveerida ning töötab seega veelgi tõhusamalt.
Teine oluline uuendus System Center Virtual Machine Manager 2012 R2 jaoks on Windows Server 2012 R2 ja Hyper-V Server 2012 R2 tugi. Mõlemat süsteemi saab System Center Virtual Machine Manager 2012 R2-s paralleelselt kasutada ja seega saab virtuaalservereid võrgu ja pilve vahel liigutada. Seega saab serverit varundada pilves Windows Azure Online Backup'i kaudu, samas kui Hyper-V töötab koos Windows Azure'i virtuaalmasinatega.
Hyper-V töötab tihedalt koos uue Hyper-V Recovery Manageriga. See võimaldab nüüd Hyper-V-l põhinevate virtuaalserverite (Hyper-V Replica) või Windows Azure'i virtuaalmasinate pilvepõhist replikatsiooni või varundamist: see võimaldab ka replikatsiooni kolmandale hostile võrreldes Windows Server 2012 ainult kahe hostiga.
VMide 2. põlvkond
Virtuaalmasinad, mida Microsoft nimetab ka VM-deks Generation 2, toetavad Windows Server 2012 R2 versioonis uut BIOSi standardit UEFI ja integreeritud Secure Boot funktsiooni. Ja tänu Storage Quality of Service funktsioonile saavad administraatorid nüüd lisaks võrgu ribalaiusele kontrollida ka virtuaalserverite andmete läbilaskevõimet.
Samuti on parandatud Linuxi kui virtuaalserveri toetust, nii et dünaamilist mälu saab kasutada ka Linuxi klientides.
VM Connecti abil saab faile nüüd kopeerida ja teisaldada drag & drop'i abil. Virtuaalseid kõvakettaid (VHDX) saab Windows Server 2012 R2 operatsiooni ajal suurendada või vähendada; virtuaalserverid võivad ka jagada virtuaalset kõvaketast.
Samuti on Live Migrationi abil võimalik virtuaalserverite teisaldamine ja kopeerimine Hyper-V hostide vahel oluliselt suurema kiirusega. See funktsioon on samuti optimeeritud Windows Server 2012 R2 10 gigabit/s võrkude jaoks ning pakub RDMA (Remote Direct Memory Access) abil võimalust RAM-andmete väga kiireks liikumiseks hostide vahel; see toetab ka nende tõhusat pakkimist.
Töökaustad Windows Server 2012 R2-s koos Windows 8.1ga
Windows Server 2012 R2 töötab loomulikult koos Windows 8.1-ga. See võimaldab töökaustade abil töötada koos Windows Server 2012 R2-ga ja vahetada andmeid pilve kaudu. Töökaustadesse edastamine on krüpteeritud, et kaitsta tundlikke andmeid kolmandate isikute volitamata juurdepääsu eest.
Andmete deduplikatsioon virtuaalsetel kõvakettadel
Windows Server 2012 R2 abil saab topeltfaile leida ja kõrvaldada mitte ainult failiserverites, vaid ka virtuaalsetel kõvakettadel. See võib Hyper-V hostidel palju ruumi säästa.
SSD- ja SATA-kettad on ühendatud Storage Spaces'isse
Windows Server 2012 R2 salvestusparkide abil saab kombineerida ja kasutada koos tavalisi kõvakettaid ja SSD-kettaid, mis kiirendab oluliselt failiserveri jõudlust. Server analüüsib seega salvestatud andmeid ja paigutab sagedamini kasutatavad andmed kiirematele andmekandjatele.
Parem andmete haldamine ja juurdepääsukontroll
Microsoft Server 2012 R2-s täiendati failisüsteemi NTFS uue ReFS-iga (Resilient File System). See töötati välja eranditult andmete salvestamiseks serverites, et maksimeerida andmete kättesaadavust ja tõhusalt skaleerida suuri andmekogumeid, tagades samal ajal andmete terviklikkuse tänu vastupidavusele kahjustuste suhtes.
Dünaamilise juurdepääsukontrolli abil kontrollitakse juurdepääsu andmetele metaandmete abil. Uus funktsioon täiendab Active Directory turvaridu ja kaitseb andmeid, takistades volitamata juurdepääsu nende teisaldamise ajal.
Windows Server 2012 R2 süsteeminõuded
Windows Server 2012 R2 turvaliseks ja tõrgeteta toimimiseks on vajalikud järgmised miinimumnõuded. Tegelikud nõuded sõltuvad ka vastavast süsteemi konfiguratsioonist ja muudest paigaldatud rakendustest:
Platvorm: Windows
Protsessor: vähemalt 1,4 GHz protsessor 64-bitise protsessoriga
RAM: vähemalt 512 MB
Kõvakettaruum: vähemalt 32 GB
Windows Server 2012 R2 litsentsimudel
Windows Server 2012 R2 litsentsimine arvutatakse sõltuvalt selle füüsilise serveri protsessorite arvust, millel operatsioonisüsteemi kasutatakse - ka virtuaalselt. Üks litsents hõlmab alati 2 füüsilist protsessorit. See on litsentseeritud iga füüsilise virtualiseerimishalduri kohta. Windows Server 2012 R2 versioonide Datacenter ja Standard iga litsents on saadaval ainult 2-protsessorilise paketina, üks litsents katab 2 protsessorit ühes serveris.
Seetõttu ei ole võimalik litsentse mitme serveri vahel jagada, samuti ei ole lubatud litsentsi eraldamine virtuaalmasinale. Eelmine protsessoripõhine litsentsimudel kehtib ainult Windows Server 2012 R2 puhul. Iga kõrgema versiooni litsentsid arvutatakse nüüd tuumapõhise mudeli alusel. Kaks Windows Server 2012 R2 väljaannet Standard ja Datacenter erinevad virtualiseerimisõiguste poolest järgmiselt:
Windows Server 2012 R2 Standard Edition litsentsimine
Standard Editioni litsents sisaldab virtualiseerimisõigusi 2 virtuaalmasinale. See vastab eelkõige väiksemate ettevõtete tavapärastele vajadustele, mis ei vaja kas üldse mingit virtualiseerimist või vajavad seda vaid vähesel määral. Õiguste arvu saab suurendada, ostes täiendavaid standardväljaandeid. Näiteks kolme Server 2012 R2 Standard Editioni puhul saate korrektselt litsentseerida serveri, millel on 2 protsessorit ja 6 VM-i (virtuaalmasinat).
Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition litsentsimine
Datacenter Edition ei ole piiratud 2 VM-iga. Datacenter Editioni ostmisel võib litsentseeritud serveris teoreetiliselt töötada piiramatu arv virtuaalmasinaid, mis praktiliselt sõltub kasutatava riistvara jõudlusest. Seega on see õige lahendus ettevõtetele ja organisatsioonidele, kes kasutavad suuremal määral virtualiseerimist või hübriidset pilvekeskkonda.
Milline Windows Server 2012 R2 väljaanne on konkreetsel juhul kõige sobivam, sõltub - lihtsustatult öeldes - sellest, kui palju virtuaalservereid kasutaja soovib kasutada.
Lisaks kahe versiooni Standard ja Datacenter serverilitsentsile vajavad kasutajad ka CAL-sid (kliendilitsentsid) - kas kasutajapõhiseid või seadmepõhiseid -, mida Wiresoft pakub samuti mõistliku hinnaga.
Osta Windows Server 2012 R2 Editionid mõistliku hinnaga Wiresoftist
Windows Server 2012 R2 versioonid Standard ja Datacenter on saadaval Wiresoftis soodsate hindadega. Sõltuvalt sellest, kas soovite täiendada oma Windows Server 2012 R2 litsentse või litsentseerida oma servereid ühega kahest versioonist, pakub Wiresoft teile kasutamata litsentse Euroopa ettevõtetelt, mis on ostetud seaduslikult - võitmatu hinnaga!
Kui ostate Wiresoftilt Windows Server 2012 R2 litsentse, saate ainult originaallitsentsid, mille ehtsust ja laitmatut funktsionaalsust on Wiresoft põhjalikult testinud. Paljud rahulolevad Wiresofti kliendid kinnitavad Wiresofti Microsofti litsentside hinnaeelist. Palun võtke meiega ühendust, kui teil on küsimusi Windows Server 2012 R2 Standard ja Datacenter versioonide litsentsimisvajaduste kohta: